Kom ihåg mig
Glömt lösenord Logga in
Ange din e-postadress så skickas du en länk där du kan återställa ditt lösenord...
Inloggning Skicka
BETYG
1.6
av 5

Brutal


När det börjat dyka upp döda kroppar i trakten kring den lilla byn, börjar en av de yngre poliserna misstänka att en seriemördare är lös. När hon till slut hittat kopplingen mellan de olika morden inser hon även att hon är mördarens nästa offer.


Originaltitel Brutal
Regissör Ethan Wiley
Manus Ethan Wiley
Genre 2000-tal, Skräck
Skådespelare Jeffrey Combs, Sarah Thompson, Michael Berryman, Eric Lange, William Sanford, Don O Knowlton
Betygsätt Logga in eller bli medlem för att rösta
Betygsantal 58
Filmnummer 53851

Recensioner

Filmen har inga recensioner ännu.

Kommentarer


Bumbi78
2012-08-02
Sunkig och tafatt på de flesta plan med lite halvsnygga goreeffeket. Michael Berryman får lite mer rampljus än vanligt vilket var roligt, därav 2:an.

2012-06-02
Inte alls bra. 2 av 10.
Lenkan
2012-05-15
Svårt att ta seriös, småskrattade lite ibland. Men inte det sämsta jag sett, kul att se Michael Berryman i en "snäll" roll
TheHorrorfan
2012-03-03
Somnade efter ett tag, tråkig och dåliga skådespelare. Får 2an bara för att.
Placebohoe
2009-10-24
Det enda som var bra med denna var Jeffrey Combs och den var inte särskilt brutal, så namnet är ganska missledande...
ziferN
2009-07-04
Värdelös.
PebblesBeach
2009-03-10
Stundvis intressant, med åtminstone en karaktär som var värd att tycka om. Annars uselt skådespeleri blan annat..
_lucifer_
2008-11-13
Kul med en film där man tänkt lite extra... mer kriminalare nästan än skräckfilm även om den var lite blodig. Bättre än jag hade förväntat mig.
FilmGuden
2008-04-11
Mycket svag trea. Filmen lever i någon sekvens upp till sin tittel. Kul dramaturgi kring tvångstankar. Om än mesig mördare.
Frantic
2008-01-18
Återinför spöstraff. Fyfan vad kass.
Visa äldre kommentarer »