BETYG
2
av 5
2
av 5
Hunt to Kill
Jim bor i Montana med sin dotter Kim, en dag när Jim är på väg att hämta upp sin dotter från polisstationen då hon stulit någonting i en affär så blir han och hans dotter tvungen att hjälpa ett gäng brottslingar att hitta en kollega som förrått dom. Men brottslingarna vet inte vem de har att göra med innan det är för sent.

Originaltitel | Hunt to Kill |
Regissör | Keoni Waxman |
Manus | Frank Hannah |
Genre | Action, 2010-tal |
Skådespelare | Steve Austin, Marie Avgeropoulos, Gil Bellows, Gary Daniels, Michael Eklund, Michael Hogan, Adrian Holmes, Eric Roberts, Victor Formosa, Emilie Ullerup |
Betygsätt | Logga in eller bli medlem för att rösta |
Betygsantal | 110 |
Filmnummer | 84916 |
Recensioner
Filmen har inga recensioner ännu.Kommentarer
Korkad och über-klyschig B-action. Hyfsade fighter och stunts, en cool skurk (Gil Bellows) och Gary Daniels blotta uppenbarelse utgör filmens underhållningsvärde. (5+/15)
Underhållande action, varken mer eller mindre.
Steve Austin sviker aldrig! Helt okey skogsaction. Hade dock villat se mer av Erik Roberts....
Hehe. Ännu en skogsaction i bästa rambostil. Austin gör vad som förväntas av honom och det är faktiskt rätt välgjort i all sin uselhet. Gott om underhållningsvåld är det iaf.
Helt godkänd action i vildmarksmiljö. Hoppades på mer Eric Roberts men Stone Cold fixade biffen själv. "When I hunt... I hunt to kill." Awsome!!!
Usel regi, dålig färgsättning, kasst manus, rätt seg i dialogen. Trots allt kul att se Steve Austin (stonecold) och han är hygglig i den här typen av roller, synd att resten av skådespelarna var sämre. Kan inte påstå att denna var sevärd dock, det mesta är lite för dåligt för det.
Dåligt skådespeleri men smått underhållande action, kom att tänka på Cliffhanger med Sly när jag sg denna.
Funkar och kika på (men inte mer) om man är hemma och är sjuk på nyårsafton :)
Gränslandet mellan A och B-film!
Bästa skådisen försvinner inom 10 minuter. Därefter blir det standard b-film.