BETYG
2.3
av 5
2.3
av 5
New Year's Eve
Vi får följa par och singlar i New York på den mest magiska av kvällar, nyårsafton.

Originaltitel | New Year's Eve |
Regissör | Garry Marshall |
Manus | Katherine Fugate |
Genre | Komedi, Romantik, 2010-tal |
Skådespelare | Halle Berry, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Abigail Breslin, Ludacris, Robert De NIro, Josh Duhamel, Zac Efron, Hector Elizondo, Katherine Heigl, Ashton Kutcher, Seth Meyers, Lea Michele, Sarah Jessica Parker, Michelle Pfeiffer, Til Schweiger, Hilary Swank |
Betygsätt | Logga in eller bli medlem för att rösta |
Betygsantal | 1654 |
Filmnummer | 89143 |
Recensioner
Filmen har inga recensioner ännu.Kommentarer
Rakt igenom en industriprodukt, och det är svårt att tro att någon av de inblandade trodde att de gjorde en bra film här. Ett gäng klichéartade historier, massvis med kända namn, och en hel del fånig och trött humor. Formeln fungerar väl för någon form av harmlöst tidsfördriv, men bristen på inspiration är verkligen provocerande
Får väl inte så mycket mer än det man har förväntats sig, så det var en lagom krävande sysselsättning en julaftonskväll.
Borde vara rekord i kändistät film faktiskt... Smetigt och klyschigt visst men helt uselt är det inte ändå som många verkar tycka här, filmen har ett visst mysigt underhållningsvärde trots allt.
kass
Jag blev besviken över att se att regissören kan slösa bort alla dessa resurser. Han borde bannlysas från filmindustrin för all framtid. Visst manuset kan man inte påstå är super men man är väl läskunnig när man gör film? Det här spektaklet är helt och hållet hans fel och kommer skjuta personen som kommer in till mitt hem med hans filmer.
Dålig kopia av Love Actually.
Filmen är iaf inte seg och den har några stunder, men för det mesta så är det väldigt sockersött och känns uträknat. 2a.
herregud så usel
Se Love Actually istället. Det är en bra version av den här filmen. Eller snarare "New Years Eve" är en dålig version av "Love Actually".
Jag skäms. Skäms för att jag tittade klart på denna fantastiskt usla film. Urk..