BETYG
2.4
av 5
2.4
av 5
Not Suitable for Children
En ung playboy försöker fortplanta sig så mycket som möjligt, då han nyss fått reda på att han endast har en månad kvar tills han blir infertil.

Originaltitel | Not Suitable for Children |
Regissör | Peter Templeman |
Manus | Michael Lucas |
Genre | 2010-tal, Komedi, Romantik |
Skådespelare | Ryan Kwanten, Sarah Snook, Bojana Novakovic, Clare Bowen, Laura Brent, Alice Parkinson, Daniel Henshall, Andrew Johnston, Ryan Corr, Katie Wall, Kathryn Beck, Lulu McClatchy, Tasneem Roc, Adele Vuko, Chantelle Jamieson |
Betygsätt | Logga in eller bli medlem för att rösta |
Betygsantal | 50 |
Filmnummer | 99575 |
Recensioner
Filmen har inga recensioner ännu.Kommentarer
Skön mänsklig och quirky. Ryan Kwanten är menad att spela borttappad sextok.
Mycket booze och banging i den här storyn men det är bra skådespel, charmigt berättat och bra musik. Det blev en oväntat bra feelgood-film, en stark 3:a eller svag 4:a... men den får nöja sig med en 3:a.
Svag för australiska dialekten alltså. Hjälper till att sätta den där sköna känslan på filmen. storyn var inget nytt men karraktärerna härliga och en duglig feel-good helt enkelt.
Ja, inget nytt, men charmigt.
Kul att se nått som inte är från Hollywood, tyvärr är den väldigt inspirerad av alla de andra filmerna i denna genren. Hela handlingen går att se redan 10 minuter in i filmen.