BETYG
2.9
av 5
2.9
av 5
The Broken Hearts Club
För Dennis är hans vänner de enda som gör hans liv som gay och singel uthärdligt. Han älskar dem, men de gör honom vansinnig. Han hatar dem, men kan inte föreställa sig ett liv utan dem.

Originaltitel | The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy |
Regissör | Greg Berlanti |
Manus | Greg Berlanti |
Genre | Drama, Komedi, Romantik, 2000-tal |
Skådespelare | Nia Long, Dean Cain, John Mahoney, Andrew Keegan, Justin Theroux, Mary McCormack, Timothy Olyphant, Ben Weber, Matt McGrath, Zach Braff, Billy Porter, Robert Arce, Michael Bergin, Jennifer Coolidge, Chris Payne Gilbert, John Brandon |
Betygsätt | Logga in eller bli medlem för att rösta |
Betygsantal | 158 |
Filmnummer | 7198 |
Recensioner
Filmen har inga recensioner ännu.Kommentarer
en inte direkt bra film som jag kommer kunna se om på ändå lol
Ganska tråkig. Tyckte inte att det hände så mycket.
Nja, såg den för Braff, men den var en suck i vinden liksom. Helt klar sebar, men inte så imponerande. Tycker också det mer är en film om vänskap än romantik så jag förstår inte den grejen.
en mysig romantisk komedi med en massa halvkända skådisar. ett extra plus för braffs kläder och hår, haha.
Patrick var riktigt kul, men i övrigt lämnade skådespelet mycket att önska.
Hela metrosexuell grejen är så jäkla snark på men filmen tar sig och lyckas nästan leta upp en trea mot slutet - nästan.
En riktigt kul mysfilm!
Höjdpunktscenen i filmen va iaf när Dean Cain och Andrew Keegan stod och hånglade! uuuuuuhhh.. Mina drömmar är krossade!